פאזל - מוצרים

ייעוץ גמיש לבחירת הלקוח


הפתרון המרכזי: ארגון יעיל ואפקטיבי המייצר תוצרים ומפיק מקסימום רווחים.


הדרך: הארגון בוחר לעבוד רק על נושא אחד מתוך מודל הפאזל: משא"ב, עבודה עם צוותים, ערוצי תקשורת, תרבות ארגונית, אסטרטגיה ועוד.


כיצד זה נעשה: חמישה שבועות הכולל ליווי, הדרכה ויעוץ אישי שלי עם מנהל הארגון ועובדיו במהלכן נכיר יחדיו את הארגון, צרכיו ומאפייניו, נקבע מה התוצאות הרצויות בהתאם לחלק הנבחר ומהן נגזור את המטרות, משימות, יעדים, מעקב, פיקוח ובקרה ועוד. (למשל: עבודה שתעשה עם ראש צוות: כיצד להרכיב צוות, כיצד להציג את הצוות בפני שאר חברי הארגון, כיצד לפתח ולקדם את היחיד בצוות, כיצד לקדם את הצוות, איך לקבוע תוצאות עבור פרויקטים ומהם לגזור את המשימות, יעדים, זמנים, מטרות, בנית לוח פעולות וזמנים ועוד)
שינוי בהתנהלות ובתהליכי העבודה במרכיב אחד בארגון או ביחידה אחת בארגון יהוו דוגמה ממנה יוכלו, מנהלים ועובדים בארגון  השתמש בארגז הכלים שיינתן להם ולהעתיק את שיטת העבודה לצורך ביצוע שינוי, שיפור וייעול במרכיבים/ יחידות אחרות.


ערך מוסף לעסק/ ארגון:   
בסיום התהליך הייעוצי, תינתן לארגון/ עסק אפשרות להיוועץ עימי טלפונית או במייל למשך חודשיים בכל שאלה/ תהיה.

 

חבילת ייעוץ, חשיבה יצירתית- מכוון תוצאות


הפתרון המרכזי: תהליך ייעוצי, מדויק וממוקד המאפשר להתעמק ולבחור לעבוד באחד משני התחומים הרצויים והנחוצים  לארגון לצורך: סדר, מעקב פיקוח ובקרה, התייעלות, הגדלת התפוקות, תוצרים ורווחים.


הדרך: הארגון בוחר לעבוד על תחום אחד מתוך מודל הפאזל: יעוץ פנים ארגוני: משא"ב, צוותי עבודה, שיתופי פעולה פנים ארגוניים, ערוצי תקשורת פנים ארגוניים, תרבות ארגונית (ערכים, חזון, מטרות ויעדים) וקשרי לקוחות (מבחינת ההון האנושי המרכיב סוג עבודה זו).  יעוץ חוץ ארגוני: אסטרטגיה, תכנית עבודה, ערוצי תקשורת חוץ ארגוניים, שיתופי פעולה חוץ ארגוניים, פילוח שוק וקשרי לקוחות (מבחינת דרך הטיפול בלקוח, גיוס לקוחות חדשים, שימור לקוחות קיימים ועוד).


כיצד זה נעשה: שניים עשר שבועות הכולל ליווי, הדרכה ויעוץ אישי שלי עם מנהל הארגון, מנהלי תחומים ועובדי הארגון במהלכם נעבוד יחדיו על אחד משני התחומים הנבחרים במודל הפאזל: תחום פנים ארגוני או תחום חוץ ארגוני, בהתאם למאפייני וצרכי העסק/ ארגון או לחלופין נייעל ונשפר את הקיים לצורך השגת התוצאות שנקבעו מראש ובהתאם לטבלה פעילויות שנבנה הכוללת: יעדים, זמנים, מטרות, תחומים, משימות ופעולות ועוד (מדובר בטבלה גמישה שתתואם לצרכי הארגון).


ערך מוסף לעסק/ ארגון:   
•    בסיום תהליך הליווי והייעוץ תינתן לעסק/ ארגון אפשרות להתייעץ עימי בכל שאלה/ תהיה במייל או טלפונית למשך חצי שנה ראשונה.
•    בנית ארגז כלים ממוקד, ייחודי וספציפי בהתאם למאפייני וצרכי העסק/ ארגון בתחום הייעוצי (פנים ארגוני או חוץ ארגוני בו דנו)  שילוו אותו בהמשך דרכו לצורך השגת התוצאות, מטרות, תפוקות ומקסימום רווחים

 


פרויקט ייעוצי, מנועץ ליועץ


הפתרון המרכזי: חדשנות: "השלם מורכב מסך חלקיו". ילמד את הארגון חדשנות מהי, צורת חשיבה שונה ומגוונת הפתוחה לשינויים הארגוניים והסביבתיים לצורך השגת התוצאות שיקבעו לעצמם בכל פעם מחדש: הגדלת התפוקות, תוצרים, טיפוח והעצמה של ההון האנושי והגדלת הרווחיות.


הדרך: נבין את חשיבתו ונחיצותו של כל חלק בארגון והקשר ביניהן לצורך סנכרון המערכת השלמה. נכיר את הארגון: התרבות הארגונית, עובדי הארגון, המחלקות השונות ותהליכי עבודתן. נאפיין את המבנה הארגוני הקיים, נקבע מתוך התמונה השלמה מהן התוצאות הרצויות לכל חלק ומהן נכין לוח פעילויות מסודר שיכלול את היעדים, משימות, מטרות, זמנים, המחלקה והעובדים , ביצוע מעקב בקרה ופיקוח לצורך השגת התוצאות.


כיצד זה נעשה: עשרים מפגשים הכוללים ליווי, הדרכה ,למידה וייעוץ שלי  שתעשה עם מנהל הארגון, מנהלי התחומים השונים בארגון ועובדי הארגון על כל אחד מחלקי הפאזל המהווה את החלקים הקיימים בארגון ומרכיבים אותו לשלם.


ערך מוסף לעסק/ ארגון:   
• בסיום  הפרויקט יהפוך הנועץ ליועץ ויוכל להמשיך באופן עצמאי להניע את העסק/ ארגון קדימה 
• מרגע סיום הפרויקט הייעוצי, תינתן לעסק/ ארגון אפשרות להתייעץ עימי בכל שאלה/ תהיה במייל או טלפונית למשך השנה הראשונה.
• בנית ארגז כלים ממוקד, ייחודי וספציפי בהתאם למאפייני וצרכי העסק/ ארגון בתחום הייעוצי (על כל חלקי ומרכיבי הפאזל)   שילוו אותו בהמשך דרכו לצורך השגת התוצאות, מטרות,     תפוקות ומקסימום רווחים.

 

חבילת ייעוץ- הנתיב לעצמאות


הפתרון המרכזי: ארגון עצמאי ופרודוקטיבי שבסופו של דבר תחום משאבי אנוש/ כ"א ינוהל בו ותחת אחריותו כשהתוצר הסופי: הישגים, רווחיות, גשר מחבר בין העובדים להנהלה והעצמת ההון האנושי.


הדרך: הארגון בוחר להקים או לייעל את תחום משאבי האנוש הנמצא תחת אחריותו. לדוגמה: תחום גיוס, מיון והשמת עובדים, שימור עובדים, הנעת עובדים, ניוד עובדים, ביצוע שינויים, למידה וחדשנות, דגש על תקשורת פנים ארגונית ושיתופי פעולה פנים ארגוניים, תחום הרווחה, תחום הדרכות לעובדים (לימודים, העשרה, קורסים וכו') ועוד.


כיצד זה נעשה: עשרה שבועות הכולל ליווי, הדרכה ויעוץ אישי שלי עם מנהל הארגון והעובדים האמורים לנהל את תחום משא"ב בארגון. במהלך המפגשים נבנה יחדיו את התחום מראשיתו ועד סופו בהתאם למאפייני וצרכי הארגון או לחלופין נייעל ונשפר את הקיים. נקבע מראש מהן התוצאות הרצויות ומתוכן נלמד לבנות לוח פעילויות מפורט שיכלול, תהליכי עבודה, , מטרות, יעדים, זמנים ומשימות. 
הקמת התחום בין כתלי הארגון תאפשר לחסוך בעלויות: משא"ב ינוהלו בארגון ולא באמצעות שירותי מיקור חוץ, תמנע עזיבת עובדים לאחר שהושקע בהם, גיוס עובדים מתאימים, מעקב פיקוח בקרה על תכנית העבודה הארגונית ועוד.


ערך מוסף לעסק/ ארגון:   
•    בסיום תהליך הליווי והייעוץ תינתן ה אפשרות להתייעץ עימי בכל שאלה/ תהיה שתעלה מהשטח במייל או טלפונית למשך חצי שנה ראשונה.

שירות ותמיכה בפלאפון 24/7
*יש להזין שם
*יש להזין מספר טלפון נייד תקין
פרטיך נשלחו בהצלחה! ניצור עמך קשר בהקדם